OSTRZEŻENIE Wysoka pozycja w Google Twojej strony – zacznij od początku.

OSTRZEŻENIE Wysoka pozycja w Google Twojej strony – zacznij od początku.

27 czerwca 2016 Strony www 0

W zeszłym roku Google wprowadziło poważna zmianę w algorytmie wyszukiwarki, której celem było premiowanie witryn z wersją na telefony i tablety. Po roku od tej „rewolucji” Google wykonuje kolejny krok. To już nie będzie premiowanie stron mobilnych, ale wręcz usuwanie stron nieprzygotowanych do przeglądania na tabletach czy też smartfonach. Informację o tym można znaleźć na oficjalnym blogu Google.

Statystyki jednoznacznie wskazują na rosnące wykorzystywanie urządzeń mobilnych i spadek przeglądanych stron z wykorzystaniem komputerów. W USA jest to już nawet 65% odwiedzin stron poprzez smartfony i tablety. W Polsce to prawie 50%. To już oczywista przewaga ruchu mobilnego nad tradycyjnym.

Tym razem działania Google będą bardzo bolesne dla właścicieli stron bez wersji mobilnej. Po prostu ich strony przestaną być indeksowane przez wyszukiwarkę lub spadną na ostatnie pozycje. Jak powiedział Eric Schmidt, prezes zarządu – Google zostało stworzone dla użytkowników, a nie dla stron internetowych. Jeśli 65% osób ma trudności z oglądaniem strony to lepiej jej w ogóle nie pokazywać w wynikach wyszukiwania.

Wysoka pozycja w google – czy moja strona może taką osiągnąć?

Ja ma się ta informacja do stron internetowych – w wypadku większości stron stworzonych dla moich klientów – strony są oparte na szablonach responsywnych czyli takich do których jest dostęp zarówno z tabletów jak i smartfonów. Strona automatycznie dostosowuje się do wyświetlania na 100% ekranu. Od kilku lat wykonuje już tylko strony z zastosowaniem takich technologii.

Za Wikipedią:

Responsive Web Design – (RWD) technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów[1]. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.

Całość pojęcia jest wyjaśniona tutaj.

Nie wiem jak moja strona – czy muszę coś zmieniać?

Jeżeli nie wiesz czy Twoja strona spełnia najnowsze wymagania po prostu napisz do mnie. BEZPŁATNIE sprawdzę czy strona dział tak jak powinna. Chętnie też udzielę Tobie informacji co ewentualnie zmienić na Twojej stronie. Oczywiście mogę też podjąć się przeróbki Twojej strony.

 

 

 

Call Now Button