Strona www dla firmy budowlanej

Strona www dla firmy budowlanej

21 marca 2016 Strony www 0

Strona www dla firmy budowlanej tak jak każda inna jest budowana w oparciu o podstawowe założenia:

  • dla kogo ma być strona – adresat strony
  • co chcemy pokazać na stronie
  • czy strona ma być „statyczna” czy „dynamiczna” jeżeli chodzi o jej treść

Dopiero określając założenia możemy przystąpić do prac projektowych, a po akceptacji prac przez klienta do budowy strony. Dobra praktyka jest informowanie w miarę na bieżąco klienta o postępie prac.

 

Dla kogo ma być strona – adresat strony

Może się to wydawać dziwne lub wręcz głupie pytanie, ale dość często je zadaje: dla kogo ma być strona, kto ma być adresatem strony. Doświadczenia moje pokazują jednak że pytanie wcale nie jest pozbawione sensu.

Najczęstsze powody kiedy ktoś decyduje się na stworzenie strony firmy są dwa:

  • strona ma być dla klientów – strona aktywna – w tym wypadku powinna zawierać informacje w miarę aktualne – w zależności od firmy, profilu działalności itp. aktualizowane od kilku razy w roku do nawet kilku razy w miesiącu – mam na myśli aktualizację co firma w danej chwili robi, nowe referencje, itp. Często strona połączona z blogiem prowadzonym przez jednego z pracowników firmy lub samego szefa.
  • strona ma być wizytówka firmy – w tym wypadku chodzi po prostu o to by firma była w internecie. Zawiera informacje na temat firmy jej profilu działalności, ofercie i niewiele więcej ponad kontakt.

Co chcemy pokazać na stronie

To akurat zależy przede wszystkim kto ma być adresatem strony.  Jeżeli tylko konkurencja ma nam zazdrościć strony – zróbmy ja jak najbardziej piękną, jeżeli ma nam przyciągnąć klientów – trzeba na niej zamieścić informację dla nich użyteczne.

Jeżeli firma ma siedzibę – biuro, salon ekspozycyjny – warto zamieścić na stronie informacje jak dojechać do firmy, jak ją znaleźć, może zamieścić mapę? Może warto podać współrzędne GPS – sporo ludzi korzysta obecnie z nawigacji – na pewno ułatwi im to dotarcie do naszego sklepu, salonu czy biura. Inaczej sprawa wygląda gdy firma prowadzi typową działalność usługową – tak jak większość firm budowlanych. W tym wypadku strona www dla firmy budowlanej staje się swoistą witryna sklepową gdzie na wystawie musimy przedstawić to co najlepsze by zachęcić klienta do odwiedzin w środku.

Czy strona ma być „statyczna” czy „dynamiczna” jeżeli chodzi o jej treść

Ponownie dotykamy problemu treści na stronie. Strona statyczna to taka która nie jest zbyt często aktualizowana – jest to typowa wizytówka firmy. Strona dynamiczna to taka ja której można znaleźć informację czym się firma zajmowała w ostatnim czasie. W wypadku firmy budowlanej warto zdecydować się na stronę dynamiczną – zamieszczane realizacje na przestrzeni kilku lat są najlepsza wizytówka firmy – pokazują co firma robi, zdjęcia z realizacji unaoczniają to jak firma pracuje i jaki jest efekt końcowy.

Przykłady? Proszę bardzo – Strona www dla firmy budowlanej

Oto przykład jednej z ostatnich realizacji. Strona firmy budowlanej z Lublina która jest właśnie w formie dynamicznej. Zapraszam do odwiedzenia strony http://czerniec.com.pl/

Strona firmy budowlanej http://czerniec.com.pl/

Strona firmy budowlanej http://czerniec.com.pl/

 

Call Now Button